Studio Tatuażu Underground Szczecin
UNDERGROUND TATTOO & LASER STUDIO

LASEROWE USUWANIE TATUAŻU
I MAKIJAŻU PERMANENTNEGO

Dr n. tech., kosmetolog Michalina Adaszyńska-Skwirzyńska

to nasza specjalistka od

zabiegów laserowych. Wstydliwy tatuaż to już nie problem! Zapraszamy na efektowne oraz bezpieczne zabiegi usuwania tatuaży i makijażu permanentnego. Zachęcamy do odwiedzin naszego studia w celu uzyskania szczegółowych informacji podczas bezpłatnych konsultacji indywidualnych

.

Stosowana metoda:

Do zabiegu wykorzystujemy najnowocześniejszy laser PIKOSEKUNDOWY emitujący impulsy świetlne o bardzo krótkim czasie wynoszącym picosekundy. W przypadku laserów pracujących w trybie Q-Switched tempo przekazywania energii jest tak duże, że powoduje rozbicie (fotoakustyczne) barwnika na drobniejsze cząstki. Fragmenty rozdrobnionego barwnika ulegają eliminacji poprzez komórki naszego organizmu.  Wykorzystywany przez nas laser jest najnowocześniejszym w Szczecinie system użytkowanym przez studia tatuażu i gabinety kosmetyczne odpowiadającym najnowszym standardom, dzięki czemu zmniejsza ryzyko powstawania blizn oraz przebarwień do minimum.

Przebieg zabiegu:

Zabieg poprzedzany wykonaniem próby laserowej, kwalifikującej pacjenta do zabiegu. Czas trwania zabiegu uwarunkowany jest wielkością obszaru skóry poddawanej zabiegowi (zazwyczaj od 5 do 30 minut). Zabiegi charakteryzują się podobnym odczuciem bólowym, jak w przypadku wykonywania tatuażu. W celu zwiększenia komfortu możliwe jest zastosowanie znieczulenia miejscowego. Każdy impuls lasera wywołuje krótkie uczucie bólu, którego nasilenie jest zróżnicowane u każdego pacjenta oraz zależy od anatomicznej lokalizacji obszary skóry poddawanej leczeniu. Po zabiegu skóra jest zaczerwieniona, może pojawić się strupek. Pomiędzy zabiegami należy zachować min. 4-tygodniową przerwę, podczas której rozbite cząstki barwnika są adsorbowane przez organizm, co uwidacznia się stopniowym rozjaśnianiem tatuażu lub makijażu permanentnego. Idealnym pacjentem kwalifikującym się do wykonania zabiegu usuwania tatuażu jest pacjent o jasnym zabarwieniu skóry (osoba o I-III fototypie wg Fitzpatricka, o ciemnych włosach, nieopalona). Świeża opalenizna, niezależnie od rodzaju skóry, znacznie podwyższa ryzyko wystąpienia objawów niepożądanych, np. odbarwień.

Ilość zabiegów:
W celu całkowitego usunięcia tatuażu konieczne jest wykonanie serii zabiegów w odstępach 4-6 tygodniowych . W przypadku, gdy celem jest rozjaśnienie tatuażu przed wykonaniem „cover-up tattoo” wystarczą 3-4 zabiegi . Na ilość zabiegów oraz końcowy efekt wpływają takie czynniki jak: rodzaj barwnika oraz wielkość i gęstość jego upakowania w skórze, głębokość wykonanego tatuażu, miejsce i sposób jego wykonania, predyspozycje osobnicze pacjenta.

Zalecenie pozabiegowe:

Po wykonaniu zabiegu ważne jest stosowanie zalecanego preparatu, w celu szybkiej regeneracji naskórka. W miejscu usuwanego barwnika może pojawić się zaczerwienienie, swędzenie a czasami strupki. Jest to normalny proces, podczas którego barwnik jest eliminowany. Jeżeli powstały strupki, to bezpośrednio po zejściu strupków miejsce po usuwanym barwniku może być zaróżowione prze okres około 2 tygodni. W czasie gojenia oraz w odstępach między zabiegami, w celu uniknięcia przebarwiań należy pamiętać o ochronie przeciwsłonecznej (stosowanie SPF 50 przez okres do 6 miesięcy). W czasie gojenia nie należy korzystać z solarium, sauny oraz basenu.

 

Przeciwskazania do wykonania zabiegu:

ciąża;

stany przednowotworowe i nowotwory skóry;

opryszczka;

fotodermatozy;

skłonność do bliznowacenia;

stosowanie leków fotouczulających;

leczenie retinoidami (przerwa min. 6 miesięcy);

opalenizna (około 4-8 tygodni po ekspozycji na UV);

przebarwienia polekowe i pozapalne.

Informacje oraz rezerwacje terminów pod nr. +48 691 841 

etapy
Studio Tatuażu Underground Szczecin

Studio Tatuażu Underground Szczecin