Studio Tatuażu Underground Szczecin Studio Tatuażu Underground Szczecin Studio Tatuażu Underground Szczecin Studio Tatuażu Underground Szczecin Studio Tatuażu Underground Szczecin Studio Tatuażu Underground Szczecin
UNDERGROUND TATTOO & LASER STUDIO

PIELĘGNACJA

 

Drogi Kliencie, wchodząc do studia, aby zrobić tatuaż powierzasz nam swoje zdrowie i życie, więc bierzemy całkowitą odpowiedzialność za to co robimy. Dobór odpowiednich farb, sprzętu, a także i kosmetyków zarówno przed, w trakcie, a także po tatuowaniu jest kluczem do sukcesu – jakości tatuażu oraz zadowolenia klienta.

 

CO POWINNO ZNALEŹĆ SIĘ W SKŁADZIE KOSMETYKU?

Substancje aktywne o działaniu:
– regenerującym: dekspantenol, dializaty (np. z krwi cieląt – Solcoseryl)
– przeciwbakteryjnym: jony cynku, miedzi, srebra, tlenek cynku
– nawilżającym, natłuszczającym i odżywczym: oleje roślinne (np. migdałowy, masło Shea), ekstrakty roślinne (np. aloes), kwas hialuronowy, gliceryna, ceramidy, lanolina (działanie okluzyjne – może jednak powodować alergie kontaktowe).
Unikamy substancji takich jak: wazelina, olej parafinowy.

 

CZY POPULARNE MAŚCI TYPU BEPANTHEN LUB ALANTAN SĄ DOBRE DO GOJENIA TATUAŻU?

Nie. Bepanthen/Alantan jest maścią/kremem stworzoną specjalnie w celu zapobiegania i leczenia wysypki pieluszkowej, otarć. Należy podkreślić, że są to preparaty, które nie powinny być stosowane na świeże, sączące się rany i tatuaże – ich użycie może powodować swędzenie, mrowienie, pokrzywkę i krosty.
Głównym składnikiem aktywnym Bepanthen jest dekspantenol, jednakże preparat zawiera tanie komponenty takie jak, Petrolatum, który jest powszechnie znany jako wazelina, szeroko stosowana jako środek do ochrony skóry oraz dodatek do wielu produktów kosmetycznych, oraz parafinę ciekłą, czyli olej mineralny (płynna forma wazeliny). Wazelina jest mieszaniną węglowodorów syntetycznych otrzymywaną z destylacji ropy naftowej. Zasadniczo substancja zapobiega parowaniu wilgoci ze skóry, wskutek czego skóra nie może wtedy wchłonąć, wydalić wody, ani oddychać. Wazelina oraz olej mineralny mogą powodować działania niepożądane, takie jak alergie, zatkanie porów, przedwczesne starzenie się skóry, trądzik, a nawet nowotwory.
Z kolei głównym składnikiem aktywnym preparatu Alantan jest alantoina, charakteryzująca się działaniem nawilżającym, ale również keratolitycznym.


Przemysł tatuatorski ma otwarte podejście do ciągłego poszukiwania innowacji i zadawania pytań na temat bieżących procesów, aby je w miarę możliwości ulepszyć. Standardy światowe wynikające z obserwacji pracy najlepszych artystów na świecie, zdrowie klienta oraz najwyższa jakość tatuażu na skórze powinna być zawsze ich najwyższym priorytetem.


Jeśli jesteś posiadaczem świeżego tatuażu, w który prawdopodobnie zainwestowałeś znaczne pieniądze, naprawdę powinieneś zastosować kosmetyk opracowany dla tatuaży, albo też możesz zaryzykować przekształcenie pięknego tatuażu w katastrofę. Dobry balsam po tatuażu nie tylko nawilży skórę, ale także przyspieszy czas gojenia i utrzyma jego żywe kolory.

Studio Tatuażu Underground Szczecin

Studio Tatuażu Underground Szczecin