Studio Tatuażu Underground Szczecin Studio Tatuażu Underground Szczecin Studio Tatuażu Underground Szczecin Studio Tatuażu Underground Szczecin Studio Tatuażu Underground Szczecin Studio Tatuażu Underground Szczecin
UNDERGROUND TATTOO & LASER STUDIO

HISTORIA

Historia tatuażu jest stara jak świat. Można z powodzeniem stwierdzić, że kultura ozdabiania ciała wzorami była, jest i będzie. Wbrew opinii niektórych sądzących, że tatuaż jest zjawiskiem powiązanym ze światem przestępczym lub modą, która niebawem przeminie.

Ludzie ozdabiali swoje ciała od zarania dziejów. Znane są przypadki odkrycia przez archeologów w Egipcie, zmumifikowanych zwłok pokrytych symbolami. Malowanie ciała miało ogromne znaczenie w kulturze Indian Ameryki Płn. i Płd., a także plemion Papui Nowej Gwinei. Wówczas malowidła na skórze miały charakter rytualny i były swoistą informacją o pozycji społecznej oraz zasługach wojownika. Indianie Ameryki Płn. Używali do ozdabiania ciała kolców oraz sowich pazurów. Wzory zwierząt, smoków czy innych potworów utrwalane były poprzez wcieranie w otwarte rany węgla drzewnego. Według opisów XVII misjonarzy „tubylcy , żeby zdobyć upragnione oznaczenia, poddawali się najsroższym boleściom. Operacja ta jest niebezpieczna szczególnie przy chłodzie. Wielu zmarło już lub dostało dziwnych drgawek a ofiary uważane są za męczenników”.

Zaawansowana technika ozdabiania ciała egzotycznymi wzorami i przepiękną symboliką rozwijała się od tysięcy lat wśród ludności Polinezji. Sposób pozostawiania na trwałe wzorów na skórze – tatuaż, powstał właśnie tam a pochodzenie nazwy wzięło się od haitańskiego słowa TATAU co oznacza „ranić’. Farby robione były z palonych roślin mieszanych z węglem oraz olejem kokosowym, umieszczane potem pod skórą przy pomocy igieł. Wzory miały znaczenie magiczne ale też ogromną wartość artystyczną. W XVIII i XIX wieku żeglarze z Europy, którzy przybyli w tamte rejony opisywali tubylców wymalowanych od stóp do głów, zaś w roku 1691 niebywałą sensację wywołał w Londynie podróżnik William Dampier, który przywiózł z Polinezji wytatuowanego tubylca zwanego Giolo. Pierwsze naukowe opisy tradycji tatuażu Polinezyjczyków znamy od Josepha Banksa, członka załogi Kapitana Jamesa Cooka odkrywającego te rejony w XVII wieku.

Tradycja tatuażu więziennego w pewnym stopniu mogła wziąć się z Dalekiego Wschodu. W 720 roku Japoński cesarz okazał laskę , zamieniając wyrok śmierci niejakiemu Hamako skazanemu za bunt, na wytatuowanie , co w tym kraju było straszną karą. Praktykę tą stosowano później do znakowania na całe życie przestępców.

Kultura tatuażu w Europie zagościła dość późno bo dopiero w XIX wieku. Pierwsze egzotyczne rysunki na skórze przywieźli do nas angielscy marynarze. W 1862 roku po wyprawie do Ziemi Świętej krzyż na przedramieniu wytatuował sobie Książę Walii, co zaowocowało tym, że i jego synowie po wizycie w Japonii przywieźli tatuaże wykonane przez mistrza Hori Chio.

W Polsce tatuaż dość długo kojarzony był ze środowiskiem kryminogennym oraz wzorami robionymi w wojsku. Przez psychologów do dzisiaj uważany jest za specyficzną formę samookaleczania się a przez starsze pokolenia za coś złego i nierozsądnego. Pierwsze studia tatuażu powstały u nas w latach osiemdziesiątych minionego wieku, tak więc od niedawna możemy zmieniać podejście ludzi do tego egzotycznego sposobu ozdabiania ciała. Kultura tatuażu, zagościła u nas na dobre, wyszła z podziemia, co widać na corocznie organizowanych konwencjach. Pokazują one tatuaż stojący na bardzo wysokim poziomie i przybliżają go zwykłym ludziom, ciekawym zobaczenia czegoś egzotycznego i innego w naszej szarej rzeczywistości. Tym samym zachęcając do podjęcia decyzji na zrobienie sobie wzoru na skórze, według indywidualnego uznania.
Jesteśmy najdłużej działającym studiem tatuażu w Szczecinie.

Ponad naszym szyldem pracują najlepsi artyści tatuażu. Występujemy na polskich i międzynarodowych konwentach tatuażu. Tatuujemy tych bardziej i mniej znanych, pomagając im wyrazić swoją osobowość, podkreślić indywidualizm oraz utrwalić niezapomniane chwile.
Tatuowaniem zajmujemy się zawodowo, ale przede wszystkim jest ono dla nas pasją i wspaniałą przygodą. „tatuaż jest ozdabianiem nie tylko ciała człowieka, ale i jego duszy”. To jak zapisywanie historii, ale przy pomocy innego atramentu. Tatuaż pozwala wrócić do wyjątkowych chwil, wartości, którymi się kierowaliśmy, przypomina, kim byliśmy i jesteśmy.

Moda przemija, a tatuaż na zawsze pozostanie rytuałem i sztuką.

Gwarantujemy profesjonalizm i bezpieczeństwo. We wszystkich kwestiach mogą Państwo liczyć na naszą pomoc i doradztwo.

Studio Tatuażu Underground Szczecin

Studio Tatuażu Underground Szczecin