Studio Tatuażu Underground

KURS TATUAŻU

Jak nauczyć się tatuować? Często nasi klienci zadają nam to pytanie podczas sesji. Dzisiaj skupimy się na kursie tatuażu i odpowiemy między innymi na pytanie, jak zostać tatuatorem?

Tatuaż kiedyś kojarzył się z ciemnymi zaułkami ulic oraz więziennym dziaraniem. Jednak nie zawsze tak było, tatuaże towarzyszą naszej cywilizacji od wielu setek, a nawet tysięcy lat. Służyły do oznacza grup plemiennych, rang społecznych oraz do tego, co znamy dzisiaj… ozdabiania ciała i tworzenia własnej kreacji samego siebie.

Tatuaż stał się formą wyrażania siebie, ale również sztuki. Niestety nie każdy tatuator może nazwać siebie artystą — wielu jest zaledwie rzemieślnikami, którzy kopiują prace innych. Zatem, jak stać się tatuatorem i to w dodatku naprawdę dobrym?

Po pierwsze artysta

Przykro nam to mówić, jednak jest to prawda i niektórzy z Was będą musieli się z tą prawdą pokornie zmierzyć. Jeżeli nigdy nie przejawiałeś umiejętności plastycznych — i nie mówię o robieniu karmników, a o malowaniu obrazów — to od razu zrezygnuj z pomysłu tatuowania. 

Aby działać w tym zawodzie trzeba mieć zmysł i wyobraźnię, a także dobry warsztat plastyczny. Równe konturowanie, światłocienie to tylko przedsmak do robienia własnych, inspirujących projektów.

Oprócz umiejętności przekładania widzianego świata na papier lub skórę trzeba mieć wyobraźnię oraz artystyczny zmysł. Inaczej szybko twoje prace znudzą się klientom, a konkurencja będzie się denerwować, że kopiujesz ich pomysły. Kreatywność i talent to dwa nieodzowne elementy, aby dobrze zacząć tę grę.

W Underground Tattoo Studio uczciwie odmawiamy przyszłym kursantom, jeśli okazuje się podczas testu wstępnego (tak moi mili, zanim rozpoczniecie nasz kurs robimy wam test), że ktoś nie wykazuje zdolności plastycznych. Nie naciągamy was na kasę, bo nie chcemy żerować na cudzych marzeniach, a też jako studio z 30-letnim stażem nie możemy pozwolić sobie na przekazanie dyplomu ukończenia kursu osobie, która pójdzie w świat i będzie robić kiepskie tatuaże. 

Portfolio

Jak można mieć portfolio, jeśli dopiero się zaczyna swoją przygodę z tatuowaniem? Otóż można, a nawet trzeba. Chodzi o portfolio z pracami plastycznymi, które zbiera się przez kilka miesięcy, a nawet lat. Warto mieć je ze sobą, bo gdy przystąpisz do nauki tatuowania (w salonie u znajomego lub na specjalistycznym kursie), salon może zapytać cię o wgląd do prac, aby ocenić Twoje umiejętności. Najlepsi mogą zostać praktykantami, którym sami wypożyczamy sprzęt za darmo — gdy są naprawdę świetni. Dodatkowo twoje prace pokażą w jakim stylu możesz się dobrze odnaleźć, chociaż z naszego doświadczenia wynika, że style tatuowania potrafią zmieniać się w ciągu lat. 

U kolegi czy na kursie? 

W internecie mnoży się od wirtualnych kursów tatuażu czy filmów instruktażowych. Jeśli chcesz spieprzyć komuś tatuaż to bardzo dobra droga. Wypracowane i wyuczone błędy na wczesnym etapie swojej tatuatorskiej przygody, bardzo trudno oduczyć. A jednak to technika jest istotna, jeśli nie chce się komuś zrobić krzywdy. Zalecamy poszukać salonu, który przyjmie Cię na praktyki (na ogół bezpłatne) i będzie doszkalać. Niestety salony coraz rzadziej decydują się na takie opcje, bo nasycenie rynku jest duże, a uczniowie bywają mniej zdeterminowani niż kiedyś. Osobiście preferujemy kursy tatuażu. Sami prowadzimy taki w Underground Tattoo Studio i zbieramy wiele pozytywnych opinii od naszych kursantów. Nie są to tanie kursy, ale za wysoką jakością wiedzy stoi czas (30 lat w branży tatuatorskiej) i długość samego kursu, który dla początkujących wynosi 100 h wiedzy teoretycznej oraz praktycznej.

Warto sięgać po wiedzę profesjonalistów z długim stażem, którzy zwrócą uwagę na niuanse związane z pracą tatuatorską.

Tatuowanie samemu w domu to znowu droga poprzez wiele błędów i straconego czasu.

Determinacja

Salonów tatuażu jest bardzo dużo, dlatego, aby być w tej branży, trzeba być świetnym, ale i pokornym. Przy setkach zrobionych tatuaży zawsze pojawi się jakiś cień niezadowolenia klienta. Warto wziąć je na klatę i jeśli istnieje taka możliwość poprawić jakość swojej pracy. Dodatkowo pamiętaj, że ty nie tylko tatuujesz, ale jesteś z klientem i działasz również jako PRowiec własnej sztuki, jako dobry doradca i gdy wiesz, że coś jest bardzo złym pomysłem, potrafisz klientowi odmówić. Nawet jeśli wiąże się to ze stratą kilku stówek za robotę. To ty jesteś specjalistą i musisz mieć świadomość, że w tej pracy konsekwencje widać na skórze… i to dosłownie.

Nieustanne doskonalenie

Warto podnosić poziom swojej pracy, szukać inspiracji np. na Instagramie lub Pinterest. Świat się zmienia, zmieniają się wzory, style, trendy oraz urządzenia pracy. Ciekawość branży jest kolejnym aspektem, który pozwoli Ci zostać na rynku i dryfować po jego bezkresnych wodach przez wiele szczęśliwych lat. Słuchanie opinii strasznych kolegów po fachu, wymienianie się doświadczeniami, obserwowanie zagranicznych artystów… to wszystko jest niezbędne, aby sprostać wymaganiom klientów.

Podsumowując

Aby tatuować trzeba mieć duszę artystyczną, wyuczyć się dobrego i poprawnego rzemiosła i być otwartym na zmiany w trendach. 

Jeżeli dopiero rozpoczynasz swoją tatuatorską drogę  lub chcesz podszlifować warsztat, zapraszamy Cię serdecznie na nasze kursy tatuażu dla początkujących oraz zaawansowanych. 

Kurs tatuażu w Underground Tattoo Studio

Wiemy, jak potrafi frustrować kurs tatuażu, który trwa weekend i tylko generuje więcej pytań bez odpowiedzi! Dlatego nasz, wielogodzinny kurs zapewnia Ci odpowiednie przygotowanie do rozpoczęcia własnej przygody w branży!

Co zapewniamy podczas szkolenia?

 • Maszynki bezprzewodowe
 • Kartridże i farby klasy premium
 • Skórki do pracy
 • Modeli do pracy

Nie musisz szukać modeli samodzielnie — zapewniamy Ci swoich! Dzięki temu tatuujemy tak, jak chcemy. Nie interesują Cię dodatkowe opłaty za modeli czy za inne materiały — logistykę zostawiasz nam.

DOSTĘPNE PAKIETY:

 • Basic (490 zł miesięcznie w okresie 10 miesięcy)
 • Silver (630 zł miesięcznie w okresie 10 miesięcy)
  • Maszynka bezprzewodowa
 • Gold (680 zł miesięcznie w okresie 10 miesięcy)
  • Maszynka bezprzewodowa, farby do tatuażu, igły, kubeczki na farbę, owijki do maszynek, rękawiczki, sztuczne skórki do nauki, dodatkowy zestaw alternatywny dla baterii – przyłącze RCA z kablem.

Kiedy się spotykamy?

Spotykamy się w tygodniu roboczym, w godzinach 15:00-20:00.

Dokładny harmonogram jest dopasowywany do grupy bliżej terminu spotkań. Zaczynamy od STYCZNIA.

Przykładowy harmonogram spotkań to:

 •  wtorek-środa-czwartek
 •  tydzień przerwy
 •  wtorek-środa-czwartek
 •  tydzień przerwy
 •  wtorek-środa-czwarteka
 •  tydzień przerwy

Podczas naszych spotkań poruszymy m.in.:

1. Przygotowywanie wzorów tatuaży i ich przenoszenie na skórę

2. Przygotowanie stanowiska do wykonywanej pracy

3. Dobór odpowiednich narzędzi do wykonywanej pracy

4. Różnice w technikach wykonywania poszczególnych etapów tatuażu

5. Różnice w aplikacji pigmentów kolorowych i czarno-szarych

6. Reakcje skóry na pracę tatuatora

7. Zabezpieczenie i gojenie wykonanego wzoru

8. Zagrożenia związane z tatuażem – dla klienta i tatuatora

8. Kontakt z klientem – prawa i obowiązki klienta i tatuatora

Chcesz wiedzieć więcej? Skontaktuj się z nami: 609970580

UWAGA! Liczba miejsc ograniczona — decyduje kolejność zgłoszeń!

Studio Tatuażu Underground Szczecin

Studio Tatuażu Underground Szczecin