Tatuaż szczecin

Jak wybrać dobrego tatuatora i salon?

Wybór dobrego salonu tatuażu i tatuatora jest zdecydowanie ważny, a nawet ważniejszy od samej decyzji, jaki tatuaż wykonasz. Dlaczego? To tatuator może doprowadzić do serii niefortunnych potknięć, a nawet najpiękniejszy wzór nieprawidłowo wykonany może nie tylko szpecić, ale również odbić się na naszym zdrowiu. Jak wybrać tatuatora i kiedy uciekać z salonu?

Jeżeli zdecydowałeś się na tatuaż i mniej więcej znasz wzór oraz tatuowany obszar ciała, czas przejść do podjęcia decyzji, z jakiego salonu skorzystasz. Jeśli salon został Ci polecony, mimo wszystko, warto zorientować się w opiniach nie tylko Twoich znajomych (którzy mogą nie wiedzieć, jak faktycznie wykonuje się poprawnie tatuaż). Z pomocą przychodzą wizytówki Google, gdzie za pomocą gwiazdek i opinii możesz sprawdzić ocenę salonu. To właśnie tutaj możesz dowiedzieć się również, który tatuator jest wart uwagi — ponieważ tatuator tatuatorowi nie jest równy, nawet gdy pracują w tym samym salonie.

Doświadczenie tatuatora a salon

Doświadczenie ma znaczenie. Salony z długim stażem dają Ci gwarancję jakości — nawet jeśli tatuator, który w nim pracuje jest młody, ma dostęp do wiedzy starszych kolegów po fachu, a tym samym jego wiedza ma realną szansę przewyższać zwykłych młodziaków. Dodatkowo długa obecność salonu na rynku pokazuje, że ludzie do niego chodzą, nierzadko wracają i polecają salon – i to przez lata. Nasz założyciel Underground Tattoo Studio pracuje w branży od 30 lat; widział jak wyrastają, niczym grzyby po deszczu kolejne salony, aby po kilku miesiącach upaść zostawiając po sobie wyłącznie nieudane tatuaże.

Tatuator a styl tatuażu

Tatuatorzy różnią się nie tylko doświadczeniem i umiejętnościami, ale także wykonują tatuaże w różnych stylach. Warto zorientować się jaki styl interesuje Ciebie oraz skonfrontować potrzeby z umiejętnościami artysty. W Underground Tattoo Studio wykonujemy głównie realistykę (kolor i czerń) oraz tatuaże graficzne, dotworki i nordyckie. Warto skontaktować się z nami i opowiedzieć co Cię interesuje — wskażemy, który z naszych tatuatorów ma kompetencje do wykonania takiego wzoru.

Kopia tatuażu

Dobry tatuator nie kradnie cudzych prac. Pamiętaj, że jeśli Twój tatuator robi pracę kropka w kropkę jak podesłany przez Ciebie wzór do inspiracji, nie jest to dobry fachowiec, a to, co robi, jest zwykłą kradzieżą własności intelektualnej. I chociaż nie znamy przypadków pozwów w naszej branży (i jeszcze nikt z tego powodu ręki nie miał uciętej), warto mieć na względzie, że to nieetyczne i po prostu nieeleganckie. A nikt chyba nie chciałby chodzić z wytatuowanym kradzionym wzorem? Dlatego dobry tatuator co najwyższej zainspiruje się pomysłem innego fachowca i zaproponuje własny, przygotowany specjalnie dla Ciebie wzór.

Higiena pracy podczas tatuowania

Higiena to podstawa. tatuator powinien przy Tobie przygotowywać sprzęt (rozpakować sterylnie zapakowane igły, wyciągnąć jednorazowe pudełeczka, do których przelewa farbę itd); w rękawiczkach. Tatuaż to trwałe uszkodzenie skóry właściwej i podczas tego zabiegu igła ma kontakt z Twoją krwią. Może dojść do zarażenia różnymi chorobami, chociaż jak pokazują statystyki — salony tatuażu w Polsce trzymają na ogół jakość w przeciwieństwie do np. kosmetyczek czy nawet gabinetów stomatologicznych (sic!). Nie tatuuj się w domu, na starej kanapie porośniętej psią sierścią. W salonie zapłacisz więcej, ale czy zdrowie nie jest tego warte?

Jak opiekować się tatuażem po zabiegu?

Dobry tatuator poprowadzi Cię i wytłumaczy jak dbać o tatuaż nie tylko na etapie gojenia rany, ale również po — aby cieszyć się pięknym wzorem przez lata. Warto przed zabiegiem zapytać, czy udostępnia jakieś kremy i maści po zabiegu, czy coś sobie już wcześniej przygotować i kupić. Jeśli to Twój pierwszy tatuaż zapytaj, jak się do niego przygotować, w dobrym tonie jest odstawić alkohol na co najmniej dzień wcześniej, bo rozrzedzona krew może powodować wypływanie tuszu z nakłucia oraz spowolnić ziarnowanie rany, wypocząć i zjeść porządne śniadanie — to podniesie Twój próg bólu, a codzienne przyjmowanie 3000 mg witaminy C na pięć dni przed sesją, dokona magii na twojej skórze — przyśpieszy gojenie rany.

Podsumowując

Wybór dobrego tatuatora ma nadrzędne znacznie w kwestii zadowolenia z tatuażu i bezpieczeństwa. Warto poświęcić na ten element poszukiwań więcej czasu i zaangażowania. Niestety z praktyki wiemy, że na ogół klienci najwięcej czasu poświęcają na wybór odpowiedniego wzoru, który i tak może wyglądać fatalnie po wykonaniu przez amatora. Nierzadko w Underground Tattoo Studio robimy covery, poprawiamy to, co ktoś spektakularnie zepsuł, ale zdarzają się też sytuacje, gdy tatuaż jest tak źle wykonany, że wymagany jest laser, a potem przykrywanie tego, co jeszcze trochę zostało. 

Nie mówiąc o uciekającym z rany tuszu, czy nawet ropieniu rany i wielkich bliznach po uszkodzonej tkance… Po tylu latach pracy widzieliśmy już wiele, ale czasami nadal coś nas potrafi zaskoczyć.

Zapraszamy do naszego artykułu, aby dowiedzieć się więcej, jak przygotować się do swojego pierwszego tatuażu: Jak przygotować skórę?

Studio Tatuażu Underground Szczecin

Studio Tatuażu Underground Szczecin