FAQ

1. Higiena
2. Bezpieczeństwo.
3. Sanepid.
4. Czy artysta przeprowadza okresowe badania?
5. Czy igły są jednorazowe?
6. Co się dzieje ze zużytymi igłami?
7. Jak przygotować się do tatuażu?
8. Jak dbać o tatuaż?
9. Picie alkoholu.
10. Jakie farby używane są do robienia tatuaży?
11. Jak wybrać dobre studio tatuażu?
12. Jaki wybrać wzór?
13. Projektowanie wzorów.
14. Jak umówić się na zrobienie tatuażu?
15. Ile czasu czeka się na zrobienie tatuażu?
16. Cennik tatuaży


1. Higiena jest bardzo ważną i nieodzowną częścią tatuażu.  Pomieszczenie w którym wykonywany jest tatuaż, powinno być sterylne i schludne, ma to bezpośredni wpływ na zdrowie i jakość wykonywanych tatuaży. Miejsce w którym wykonywany jest tatuaż, urządzenia – maszynki, przewody zasilające, oraz stanowisko pracy powinno być odpowiednio zabezpieczone jednorazowymi materiałami.

2. Przy używaniu jednorazowych igieł, rękawiczek i materiałów jednorazowego użytku oraz farb posiadających atesty mamy 100% pewność że nie przypałęta się do nas żadna choroba.

3. Sanepid jest instytucją, która dba o higienę studia poprzez kontrolę. Do wglądu powinna być książka kontroli sanitarnej, która wyraźnie pokazuje czy i jakie zastrzeżenia kontrolujący mają do wykonywanej działalności. Szanujące się i dobre studio tatuażu nie powinno mieć z tym żadnych problemów a wizytę w studiu oczekuje z bananem na twarzy.

4. Każdy artysta wykonujący tatuaże powinien posiadać aktualną książeczkę zdrowia, która pozwala mu na bezpieczny kontakt z klientem podczas wykonywania zabiegu. Jest to dość istotna informacja zwłaszcza dla klienta, który ma pewność że jest w bezpiecznych rękach.

5. Igły do wykonywania tatuaży są jednorazowego użytku. Powinny być sterylnie zapakowane, z datą sterylizacji oraz ważnością na opakowaniu. Warto zwrócić uwagę czy taka igła jest przy tobie rozpakowywana.

6. Zużyte igły są wrzucane do specjalnie zamykanych pojemników, które są odbierane i utylizowane w specjalnie do tego przeznaczonych spalarniach. Dzieje się tak również z zużytymi rękawiczkami, papierowymi ręcznikami, materiałami  zabezpieczającymi maszynki, przewody zasilające oraz  fotele, kubeczkami z farbą i innymi przedmiotami jednorazowego użytku mającymi pośredni i bezpośredni kontakt z krwią i miejscem tatuowanym.

7. Na zabieg po wcześniej umówionej wizycie warto przyjść wypoczętym. Nie warto też nastawiać się na straszny ból.  Jest  to trudne ponieważ każdemu wydaje się że tatuowanie połączone jest z niewiarygodnym cierpieniem, dochodzą  do tego jeszcze historie o omdleniach  i innych niewiarygodnych historiach  podsłuchane od znajomych, którzy oczywiście mają niesłychaną wiedzę na ten temat a sami nie posiadają żadnego tatuażu. Warto też wiedzieć że każdy z nas inaczej czuje ból. Jedne może przeżywać katusze a inny będzie siedział na fotelu rozluźniony. Ma na to również wpływ jaki tatuaż będziemy sobie robić. Czy będzie to delikatny cieniowany – prawie bezbolesny wzór, czy na odwrót tribal – którego zrobienie odczujemy już bardziej intensywnie .

8. To w jaki sposób dbamy o tatuaż ma wpływ na późniejszy jego wygląd. Są różne sposoby zabezpieczające tatuaż tuż po zrobieniu. Są to różnego rodzaju opatrunki, z wyjałowionej gazy, gaziki, bandaże oraz folia. Każdy z nich zabezpiecza jakiś sposób otwartą ranę przed kontaktem z otoczeniem.  Brudna woda – basen, jezioro kąpiel w morzu, solarium nie jest zalecane i trzeba zwrócić na to szczególną uwagę.  Stosowane są różnego rodzaju maści, które pomagają gojeniu  – my zalecamy krem Easy tattoo.

9. Są różne teorie na temat wpływu alkoholu oraz innych używek na jakość tatuażu. Osobiście uważam że picie alkoholu w trakcie gojenia tatuażu czyli ok. tygodnia czasu w „nadmiernej” ilości  oraz klasyczne łojenie ma wpływ na jakość tatuażu po zagojeniu. Symboliczna lampka wina czy dwa trzy piwka nie mają znacznego wpływu na jakość rysunku.

10. Każde dobre szanujące się studio tatuażu powinno używać farb z najwyższej półki (starbrite, Intenze….) posiadających atesty i przeznaczonych tylko i wyłącznie do tatuaży. Wszelkiego rodzaju czeskie tuse, rystore, pelikany i inne farbki tajemniczego pochodzenia do napełniania pisaków i wiecznych piór są oczywiście totalną bzdurą.

11. Wybór studia tatuażu w którym chcecie zrobić sobie wzór nie powinien być problemem.
Jednym z najlepszych sposobów dowiedzenie się czegoś o studiu jest tak zwana poczta pantoflowa. Poza tym w dobie Internetu łatwo znaleźć stronę studia na której znajduje się jego opis i galeria tatuaży.

12. Z mojego wieloletniego doświadczenia wiem, że każdy z nas ma w głowie takie wizje ze bardzo ciężko je sklasyfikować i nie każdy z nas wie co chciałby sobie wytatuować. W naszym studiu dostępne wzory które można wytatuować , Czy są to wzory celtyckie, maoryskie, klasyczne japońskie, biomechanika, czy też słynne tribale.

13. Jeśli nie wiesz jaki wzór sobie zrobić , służymy pomocą w projektowaniu wzorów. Każdy z nich jest niepowtarzalny i projektowany tylko dla ciebie.

14. Umawiamy się osobiście w studiu. Zapraszamy tu ponieważ mamy  bogatą kolekcję wzorów, która pomoże nam w podjęciu tej najważniejszej decyzji-jaki wzór wybrać . rezerwujemy terminy jedynie po wpłaceniu zadatku. Wyjątkiem są osoby przyjezdne które nie bardzo mogą przyjść osobiście. Warto przesłać wtedy swoje pomysły  lub pytania drogą mailową. Na pewno nie jest to możliwe poprzez sms-y

15. Nie jest możliwe zrobienie tatuażu od ręki ze względu na masę chętnych. Po umówieniu czekamy, w zależności od wielkość wzoru od 2-3 tygodni do  kilku miesięcy.

16. Cennik tatuażu jako taki nie istnieje. Nie wyceniamy cm2 oraz nie płaci się u nas za godzinę.  Cena zależy od wielkości wzoru, skomplikowania, ilości kolorów. Koszt najmniejszego tatuażu to 100zł.

5 PORAD, jeśli chcesz tatuaż, który wspaniale wygląda. Kliencie:

  1. Przebadaj teren! Wysil się i szukaj, aż znajdziesz profesjonalnego artystę, którego styl Ci się podoba i który wie, co robi. Biznes tatuaży jest zalany tandeciarzami, którzy nie tylko rujnują skórę biednych klientów wstrętnym i całkowicie niebezpiecznym wyrobnictwem, lecz także zarażają poważną i ciężką profesję. To twój wybór, to ty będziesz miał ten kawałek na skórze do końca swojego życia.

  2. Dobry materiał źródłowy! Spróbuj przynieść dobry materiał źródłowy. Nawet najlepsi artyści mogę mieć problem z odtworzeniem realności z małego, rozmazanego zdjęcia. Jeśli masz jakieś specyficzne wymagania, zdobądź tyle, ile się da informacji na ten temat w postaci grafik, zdjęć i innych źródeł tak, aby artysta wyciągnął z tego wszystko, co najlepsze.

  3. Nie małpuj! Postaraj się być oryginalny i nie kradnij pracy na zamówienie z innych salonów. Należy się szacunek zarówno dla artysty, jak i klienta, który nosi oryginał.

  4. Miej zaufanie! Jeśli marzy ci się praca na zamówienie u artysty, ufaj, że ona lub on postarają się urzeczywistnić wzór w postaci tatuażu najlepiej, jak potrafią. Jeśli zastosowałeś pierwszą radę, wszystko ułoży się idealnie.

  5. Tanie tatuaże nie są dobre, a dobre nie są tanie! Jeśli uważasz, że za 50 zł dostaniesz hiperrealistyczne arcydzieło...to przemyśl sprawę raz jeszcze! A zatem, jeśli zastosujesz radę numer 1, szybko zrozumiesz, że istnieje szeroka skala cen pomiędzy tym, co uważa się za 'rozsądną cenę' i 'rockową gwiazdą' wśród cen prawdziwego artysty.

Masz pytania? Zadzwoń
530 966 666

Laserowe usuwanie tatuażu
691 841 311
Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piątek: 9:00 - 18:00

Adres

ul. Bogusława 15/1a
70-441 Szczecin
tel. 530 966 666
E-mail: kontakt@undergroundtattoo.pl
Mapka